Tech-Med

Ciśnieniomierze TECH-MED,

Podobnie jak ciśnieniomierze Omron, proponują swoim klientom urządzenia elektroniczne – w ofercie znajdują się zarówno ciśnieniomierze naramienne, jak i nadgarstkowe. Oprócz nich gabinety lekarskie, zabiegowe oraz inne placówki medyczne mogą wyposażyć się w ciśnieniomierze zegarowe. Niezależnie od rodzaju ciśnieniomierz umożliwia wykonanie pomiaru ciśnienia krwi i tym samym, wykrycie nadciśnienia tętniczego.

 Ciśnieniomierze Omron, TECH-MED oraz innych marek umożliwiają wykrycie nadciśnienia tętniczego, które z kolei zwiększa ryzyko m.in. udaru mózgu, choroby wieńcowej oraz przyrostu lewej komory serca. Aby do nich nie doprowadzić, warto regularnie i często mierzyć ciśnienie, którego prawidłowy wynik wynosi 120/80 mm Hg. Należy podkreślić, że to jedyny skuteczny sposób, by wykryć zaburzenia ciśnienia, gdyż podwyższone daje trudne do zdiagnozowania, nieswoiste objawy takie jak bóle głowy, osłabienie, problemy ze snem, szumy w uszach, wzmożone pocenie się itp. Sprawdź, jakie funkcje posiadają ciśnieniomierze TECH-MED oraz dowiedz się, czy różnią się one od funkcji ciśnieniomierza Omron bądź urządzeń innych producentów.

 

Ciśnieniomierze TECH-MED – produkty

 W ofercie producenta ciśnieniomierzy TECH-MED, podobnie jak w marce Omron i innych, istnieje kilkanaście modeli elektronicznych urządzeń. Wśród dostępnych na rynku urządzeń tej marki znajdują się ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe np. do domowego użytku takie jak: TMA-ALPHA TOUCH, TMA-6 OMEGA, TMA-SLIM, TMA-3BASIC (B), TMA-200 (B), TMA 875B, TMA-500 PRO, TMA-Intel5, TMA-7000M i TMA-1000. Ponadto, dostępne są także ciśnieniomierze zegarowe, których np. nie znajdziemy w ofercie ciśnieniomierzy Omron. Zalicza się do nich modele takie jak: TM-Z, TM-SZ, TM-H, Precision PRO, TM-Z/S i Precision BPM. Te z kolei sprawdzą się w gabinecie lekarskim, zabiegowym oraz innych ośrodkach medycznych.

 

Jaki ciśnieniomierz TECH-MED warto wybrać? Czy funkcje różnią się np. od produktów Omron?

 Ciśnieniomierze TECH-MED podobnie jak inne, dostępne na rynku, zapewniają dokładny pomiar ciśnienia. I tak np. model TMA-ALPHA może być stosowany jako ciśnieniomierz domowy, który dokonuje pomiaru poprzez wciśnięcie jednego przycisku. Ten automatyczny ciśnieniomierz naramienny ma dotykowy panel, standardowy mankiet oraz niestety niewielką pamięć – 2×60 ostatnich wyników. Osoby, którym zależy na większej pamięci, mogą wybrać model TMA-6 OMEGA, który cechuje pamięć 2×250 ostatnich wyników, co w porównaniu z innymi modelami na rynku, też nie jest imponujące. Z kolei ciśnieniomierz elektroniczny TMA-3BASIC (B) oprócz podstawowych funkcji ma także dodatkowe takie jak: wykrywanie arytmii serca oraz określenie poziomu nadciśnienia według klasyfikacji WHO. Kolejny model TMA-500 PRO wyciąga średnią z 3 ostatnich pomiarów, a także wykonuje pomiar jak każdy nowoczesny ciśnieniomierz, czyli bez konieczności mocnego ściskania ręki. Ponadto, model taki jak TMA-7000M posiada funkcję, której co prawda nie mają np. ciśnieniomierze Omron, ale została zastosowane w innych aparatach dostępnych na rynku – jest to funkcja mowy. W praktyce oznacza to, że aparat podaje wyniki w formie informacji głosowych. Inną opcją jest ciśnieniomierz nadgarstkowy TMA-SLIM, który podobnie jak ciśnieniomierz Omron i inne, tego typu urządzenia, zakładany jest na nadgarstek, przez co umożliwia zautomatyzowany pomiar ciśnienia krwi. Charakteryzuje się technologią WMI, co w praktyce oznacza wykonanie pomiaru już w trakcie pompowania mankietu oraz funkcją podwójnej detekcji tętna. Innym ciśnieniomierzem nadgarstkowym jest model TMA-200 (B), który posiada funkcję wykrywania arytmii serca oraz ocenia stopień nadciśnienia tętniczego zgodny z klasyfikacją WHO. Modele ciśnieniomierzy zegarowych posiadają standardowe tarcze oraz wykorzystują materiały, umożliwiające intensywną eksploatację.

 

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

 Niezależnie od tego, czy wybór padnie na ciśnieniomierze Omron, TECH-MED, czy inną firmę, należy zwrócić uwagę na to, kto będzie korzystał z aparatu. Jeśli urządzenie ma być wykorzystywane przez seniora, warto zwrócić uwagę na duży wyświetlacz (najlepiej białe cyfry na niebieskim tle). Z kolei, jeśli ciśnieniomierz ma być używany przez wielu domowników, warto kupić model z uniwersalnym mankietem (22-42 cm). Ponadto, do szybkich pomiarów najlepiej sprawdzi się ciśnieniomierz nadgarstkowy.

 

Jaką mam pewność, że ciśnieniomierz jest bezpieczny i wykonuje prawidłowe pomiary?

 Należy podkreślić, że niezależnie od firmy (TECH-MED, Omron i inne), każdy ciśnieniomierz dopuszczony do sprzedaży jako wyrób medyczny musi być wprowadzony na listę urządzeń i produktów medycznych Urzędu Rejestracji Produktów Medycznych. Dlatego też użytkownik ma pewność, że sprzęt jest w pełni bezpieczny. Dodatkowo, ciśnieniomierze dostępne na rynku są wielokrotnie testowane i sprawdzane, a dodatkowo zostały wyposażone w najnowsze, innowacyjne technologie, które sprawiają, że pomiary są dokładne.

 

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.