Saniti

Ciśnieniomierze Saniti

to urządzenia, które tak jak wszystkie tego typu aparaty, wykonują pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Podobnie jak ciśnieniomierze Omron i urządzenia innych marek, cechuje je prosta obsługa i uzyskanie szybkiego wyniku. Tego typu aparaty powinny stanowić podstawowe wyposażenie każdego domu oraz gabinetu lekarskiego, gdyż to właśnie dzięki nim można ustrzec się konsekwencji nieleczonego nadciśnienia tętniczego. Dowiedz się, jakie produkty oferuje producent, czy funkcje różnią się od ciśnieniomierzy naramiennych i nadgarstkowych dostępnych na rynku oraz dlaczego konieczne jest regularne mierzenie ciśnienia.

 

Nadciśnienie tętnicze krwi może rozwijać się latami i nieleczone, skutkować groźnymi konsekwencjami takimi jak udar mózgu, choroba wieńcowa lub przerost lewej komory serca. Stwierdza się je, gdy ciśnienie jest wyższe niż norma wynosząca 120/80 mm Hg. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nadciśnienie może nie być zauważone, gdyż jego objawy są nieswoiste – mogą występować m.in. szumy w uszach, bóle głowy, omdlenia, wzmożone pocenie się, ogólne osłabienie organizmu itp. Bardzo łatwo można je jednak zdiagnozować wykonując regularne i częste pomiary. Dlatego też ciśnieniomierze Omron, Saniti lub innego producenta powinny znajdować się w każdym domu, podróży oraz placówce medycznej. Sprawdź, jakie funkcje posiadają ciśnieniomierze Saniti i dowiedz się, czy różnią się one od funkcji ciśnieniomierzy innych producentów.

Ciśnieniomierze Saniti – produkty

Należy podkreślić, że porównując firmę Saniti z innymi producentami tego typu urządzeń na rynku (np. z firmą Omron lub inną), to ta marka ma najuboższą ofertę. Proponuje klientom zaledwie trzy modele ciśnieniomierzy, do których zalicza się ciśnieniomierz: Simple, Smart Cardio i Senior. Tym samym, może być zastanawiające, dlaczego marka będąca na rynku od ponad 20 lat, wprowadziła do tej pory tak niewiele ciśnieniomierzy do oferty?

Jakie funkcje posiadają ciśnieniomierze Saniti i czym różnią się np. od urządzeń Omron?

Marka Saniti wprowadziła na rynek m.in. ciśnieniomierz naramienny Simple. Ten model posiada standardowe funkcje, czyli szybki pomiar ciśnienia oraz napełnianie mankietu bez nadmiernego ucisku. Model charakteryzuje się także pamięcią umożliwiającą zapamiętanie 60 wyników (dostępne na rynku ciśnieniomierze Omron oraz aparaty innych marek mają w tym względzie lepsze parametry), a także tzw. pomiarem „od dołu”. Ponadto, producent podkreśla, że pomiar ciśnienia dokonywany jest jeszcze przed zniekształceniem naczyń krwionośnych, przez co wynik jest bardziej wiarygodny. Ponadto, jak każdy ciśnieniomierz – urządzenie jest niewielkie i ma poręczną budowę. Może być urządzeniem zarówno dla seniorów, jak i dla całej rodziny. Kolejnym modelem wprowadzonym na rynek jest aparat Smart Cardio. W tym modelu, jak i w poprzednim, według producenta pomiar jest szybki i dokładny, gdyż mankiet napełniany jest jeszcze przed zniekształceniem naczyń krwionośnych. Posiada także funkcję, która jest dostępna już w wielu ciśnieniomierzach obecnych na rynku tj. wykrywanie arytmii serca. Ciśnieniomierze tego typu sprawdzają się nie tylko u seniorów, ale również u osób mających wrodzone lub nabyte wady serca, po przebytym zawale lub chorych na cukrzycę. Marka Saniti, ma w swojej ofercie również specjalny model dla starszych – ciśnieniomierz Senior. Aparat ten, podobnie jak np. ciśnieniomierze Omron i inne dostępne na rynku, charakteryzują się dużym wyświetlaczem oraz widocznymi przyciskami. Ponadto, mają standardowe funkcje takie jak: wskaźnik zakłóceń pomiaru, klasyfikacja wyniku według norm WHO i pamięć do 120 pomiarów.

Zanim kupisz ciśnieniomierz… (Saniti, Omron i inne)

Decydując się na zakup ciśnieniomierza, trzeba najpierw zastanowić się, kto ma go używać i jak często, a następnie wybrać model, który zapewni konkretne funkcje. Warto zwrócić uwagę m.in. na materiał, wykonanie i długość mankietu (niedopasowany może dawać nierzeczywisty wynik), czytelność wyświetlacza oraz ilość dodatkowych funkcji. Dodatkowo, warto również sprawdzić, w jaki sposób ciśnieniomierz jest zasilany i czy dana forma, nie będzie uciążliwa dla użytkownika. Ponadto, należy również dowiedzieć się, jak długi jest jego czas pracy. Niezależnie jednak od tego, czy zostanie wybrany ciśnieniomierz Omron, Saniti czy inny, warto zadbać o to, by urządzenie posiadało Kartę Gwarancyjną.

Czy Saniti oferuje gwarancję na sprzęt?

Decydując się na zakup ciśnieniomierza Saniti, każdy klient otrzymuje 3-letnią gwarancję na urządzenie, którą w razie chęci, można po upływie tego czasu przedłużyć. Warto jednak podkreślić, że tego typu gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych z innych przyczyn niż tkwiących w sprzęcie, czyli np. z winy użytkownika. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku złego użytkowania, przeróbek, zmian konstrukcyjnych oraz zdarzeń losowych, co z pewnością nie jest korzystnym rozwiązaniem dla klienta.

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.