Omron
Ciśnieniomierze Omron
Sprawdzają ciśnienie krwi i tym samym, tak jak wszystkie urządzenia tego typu, pomagają w wykryciu nadciśnienia tętniczego. Należy podkreślić, że regularne stosowanie dowolnego ciśnieniomierza, zmniejsza ryzyko pojawienia się np. udaru mózgu, choroby wieńcowej oraz przyrostu lewej komory serca. Dowiedz się, w jaki sposób konkretnie można dzięki nim sprawdzić ciśnienie krwi oraz jakie posiadają funkcje.
Za prawidłowe ciśnienie krwi uznaje się 120/80 mm Hg. Nadciśnienie stwierdza się, gdy wynosi 140/90 mm Hg. Ponadto, należy podkreślić, że nadciśnienie tętnicze ma nieswoiste objawy takie jak bóle głowy, osłabienie, problemy ze snem, szumy w uszach, wzmożone pocenie się itp. Tym samym badanie ciśnienia przy użyciu ciśnieniomierza (Omron lub innej firmy) jest obowiązkiem każdej osoby, która chce dbać o swoje zdrowie.
Ciśnieniomierze Omron – produkty
Marka Omron posiada w swojej ofercie 11 ciśnieniomierzy – znajdują się w niej produkty takie jak: M6 Comfort, M3 Comfort, M3 IT, MIT5 Connect, MIT3, M10-IT, HBP-1300, HBP-1100, RS8, RS6, MIT Quick Check 3. Według producenta aparaty wykonują dokładny pomiar ciśnienia, który wykrywa nieprawidłową pracę serca. Ciśnieniomierze Omron, podobnie jak większość dostępnych na rynku ciśnieniomierzy, dostępna jest w wersji naramiennej, jak i nadgarstkowej, przez co stosuje się je jako urządzenia do wykonywania pomiarów domowych, a także jako sprzęt dostępny w specjalistycznych placówkach medycznych.
Omron: Jaki ciśnieniomierz warto wybrać? – funkcje
Każdy z prezentowanych w ofercie firmy Omron ciśnieniomierz, posiada standardowe funkcje, które są charakterystyczne także dla wielu, tego typu urządzeń dostępnych na rynku. I tak np. ciśnieniomierz naramienny Omron M6 Comfort został wyposażony w mankiet, który jest podstawowym elementem każdego ciśnieniomierza, który dba o dokładność pomiaru. Oznacza to, że niezależnie od wybranego producenta urządzenia, pacjent otrzymuje prawidłowy wynik ciśnienia, niezależnie od pozycji swojej ręki. Dodatkowo, tak jak w innych ciśnieniomierzach, również w tym występuje m.in. w czujnik nieregularnej pracy serca, wyświetlacz LED oraz mankiet Intellisense. Z kolei ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort jest wyposażony w mankiet Intelli Wrap, który właściwie nie odróżnia się od innych. Kolejny produkt, ciśnieniomierz Omron M3 IT, oprócz właściwych pomiarów oraz wskazania czy wyniki są w normie, czy jednak są podwyższone, łączy się z platformą internetową Bi-LINK. Aby to jednak zrobić, należy się trochę natrudzić i podpiąć kabel USB – dzięki temu wyniki z ciśnieniomierza będą zachowane w jednym miejscu, co umożliwia zapamiętanie i analizę. Niestety, biorąc pod uwagę nowe technologie i innowacje to podpinanie kabla może być uciążliwym rozwiązaniem np. dla seniorów. Ponadto, osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, powinny pamiętać o wykonywaniu pomiarów regularnie i często, dlatego odpowiedni dla nich będzie każdy dostępny na rynku ciśnieniomierz automatyczny – jednym z nich jest Omron M10-IT, który został wyposażony w tryb AUTO, co w praktyce oznacza, że wykonuje 3 automatyczne pomiary. Aparat zapisuje i uśrednia wyniki z pomiarów porannych, wieczornych oraz automatycznych, jednak tutaj kluczową kwestią jest jego pamięć – na rynku są już aparaty, które są w stanie zapisać w niej więcej wyników. Firma Omron ma w ofercie także modele przeznaczone do gabinetów, przychodni i innych placówek medycznych – należą do nich ciśnieniomierze naramienne HBP-1300 i HBP-1100, które wykonują pomiar w trybie oscylometrycznym i osłuchowym. Urządzenia te mają kilka rodzajów mankietów oraz są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Chociaż są dostępne, to jednak nie są popularnym wyborem wśród specjalistów. W ofercie producent umieścił także ciśnieniomierze nadgarstkowe, do których należą: RS8, RS6 i MIT Quick Check 3. Te ciśnieniomierze Omron, podobnie jak większość dostępnych na rynku ciśnieniomierzy tego typu, wykonuje pomiar w każdych warunkach. Wyposażone zostały w czujnik położenia oraz dają możliwość połączenia się z platformą Bi-LINK. Niestety, urządzenie nie posiada specjalistycznej aplikacji, przez co przesłanie danych nie jest tak komfortowe.
Ciśnieniomierze Omron: Jaka jest pewność, że pomiar jest prawidłowy?
Ciśnieniomierze naramienne Omron posiadają standardowe mankiety, których funkcją jest zapewnienie dokładnego pomiaru. Z kolei, w ciśnieniomierzach nadgarstkowych znajdują się funkcje takie jak czujnik położenia, które także odpowiadają za prawidłowy pomiar. Dlatego niezależnie od producenta, czy jest to Omron, czy inna marka, jeśli urządzenie jest właściwie założone, to pomiar zarówno w placówce medycznej, jak i w warunkach domowych będzie wiarygodny.
Omron – producent ciśnieniomierzy. A co, jeśli urządzenie się zepsuje?
Produkty marki Omron objęte są roczną gwarancją producenta. Niestety, standardowo inni producenci ciśnieniomierzy oferują dłuższy czas gwarancyjny, dlatego nie są to zbyt korzystne dla użytkownika warunki. Ponadto, należy również podkreślić, że usterki naprawiane w ramach gwarancji muszą dotyczyć kwestii niezawinionych przez użytkownika, co także nie jest dla niego atrakcyjne. Tym samym, aby nie doprowadzić do awarii urządzenia, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji sprzętu i czyścić go regularnie, miękką ściereczką. Trzeba również mieć na uwadze, by nie zanurzać ciśnieniomierza bądź dowolnej jego części w wodzie. O konkretnych warunkach gwarancji można przeczytać w Karcie Gwarancyjnej dołączanej każdorazowo do ciśnieniomierza Omron. Ponadto, aby urządzenie działało, jak należy, zaleca się jego przegląd raz na dwa lata. Niestety, jeśli użytkownik chce dokładnie sprawdzić, czy ciśnieniomierz działa prawidłowo, może skorzystać z tego typu usługi u producenta, jednak należy liczyć się z tym, że jest ona odpłatna.
Kliknij tutaj, aby kupić:
Nie znaleziono produktów, których szukasz.