Beurer
Ciśnieniomierze Beurer
to urządzenia niemieckiej firmy powstałej w 1919 r. Podobnie jak ciśnieniomierze Omron lub aparaty innych marek, umożliwiają wykonanie dokładnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi. W ich ofercie znajdują się ciśnieniomierze naramienne, nadgarstkowe, a także urządzenia np. z funkcją EKG. Warto podkreślić, że tego typu ciśnieniomierze mogą być przydatne zarówno do użytku domowego, jak i mogą być wykorzystywane w placówkach medycznych. Dowiedz się więcej o modelach, funkcjach oraz czy tego typu ciśnieniomierz jest w stanie uchronić przed groźnymi powikłaniami podwyższonego ciśnienia krwi.
Warto podkreślić, że obojętnie od tego, czy będzie to ciśnieniomierz Omron, Beurer, czy urządzenie innej firmy – każdy z nich pomoże skutecznie wykryć podwyższone ciśnienie krwi. Jeśli pomiary będą wykonywane często i regularnie, to przy podwyższonych wynikach będzie możliwe postawienie diagnozy i tym samym uchronienie pacjenta m.in. przed udarem mózgu, chorobą wieńcową bądź przerostem lewej komory serca. Nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która często przebiega niepostrzeżenie, a jej objawy są nieswoiste – mogą występować np. bóle głowy, zawroty, omdlenia, ogólne osłabienie, szumy w uszach, problemy ze snem, wzmożone pocenie się itp. Dlatego też pozornie błahe badanie ciśnienia, umożliwia ochronę zdrowia i życia. Sprawdź, jakie funkcje posiadają ciśnieniomierze Beurer, a także dowiedz się, czy różnią się one od funkcji ciśnieniomierza Omron bądź urządzeń innych producentów.
Ciśnieniomierze Beurer – produkty
Należy podkreślić, że prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi wynosi 120/80 mmHg. Zadaniem ciśnieniomierza jest wykonanie pomiaru, który określi wynik i jeśli będzie podwyższony, umożliwi diagnozę i następnie leczenie. Dlatego też dostępne w ofercie producenta Beurer ciśnieniomierze, umożliwiają weryfikację, czy ciśnienie mieści się w przyjętej normie. Aby się o tym przekonać, można skorzystać z ciśnieniomierza Omron, Beurer lub innej firmy. Wśród modeli niemieckiego producenta, znajdują się ciśnieniomierze nadgarstkowe oraz naramienne. Wśród pierwszej grupy znajdują się aparaty takie jak: BC 28, BC 30, BC 32, BC 40, BC 44, BC 50, BC 57, BC 58 oraz BC 85. Z kolei ciśnieniomierze naramienne to: BM 26, BM 27, BM 28, BM 35, BM 40, BM 44, BM 45, BM 47, BM 55, BM 57, BM 58, BM 75, BM 77, BM 85, BM 95 i BM 49.
Ciśnieniomierze Beurer – funkcje. Czy różnią się np. od urządzeń Omron?
Ciśnieniomierze nadgarstkowe Beurer, tak jak wszystkie inne dostępne na rynku, umożliwiają wykonanie dokładnego pomiaru w warunkach domowych. Zalicza się do nich m.in. model BC 28, który charakteryzuje się kompaktową formą oraz graficzną interpretacją wyniku według klasyfikacji WHO. Urządzenia działają automatycznie i jak standardowe ciśnieniomierze weryfikują wartości krytyczne. Z kolei, jeśli pacjentowi zależy na funkcji rozpoznawania arytmii, to podobnie jak u producenta Omron, aparaty Beurer wprowadziły ją w swoich ciśnieniomierzach. Ponadto, mają wyświetlacz oraz analizują wykonane automatycznie 3 następujące po sobie pomiary. Ciśnieniomierze takie jak model BC 32 mierzą tętno oraz komunikują o wykrytych błędach i zużyciu baterii. Dodatkowo, model ten może być wykorzystywany w duecie, gdyż zapamiętuje podwójne pomiary. Z kolei model BC 40 charakteryzuje się wykonywaniem pomiaru w trakcie pompowania. Ponadto, podobnie jak ciśnieniomierze Omron, posiada standardowy mankiet o obwodzie 12,5-21,5 cm. Dla osób niedowidzących bądź starszych istotna będzie funkcja podświetlenia przycisku START/STOP dostępna np. w modelu BC 44 oraz większości aparatów dostępnych na rynku. Warto także pamiętać, że ciśnieniomierze nadgarstkowe można wykorzystywać w domu oraz w podróży – kompaktowa forma jest charakterystyczna np. dla modelu BC 50. Nie można również zapominać o funkcjach związanych z nowymi technologiami i umożliwiającymi np. przesłanie wyników do aplikacji, która z kolei ułatwia analizę pomiarów. Tego typu funkcje są dostępne zarówno w ciśnieniomierzach Omron, jak również np. w modelu Beurer BC 57 (Bluetooth), BC 85 (USB), a także wielu dostępnych na rynku, nowoczesnych ciśnieniomierzach. Oprócz tego, w ofercie znajdują się modele mające czarny wyświetlacz w formacie XXL z dużymi, białymi liczbami (model BC 58). Z kolei ciśnieniomierze naramienne (np. aparat BM 26) często mają większy mankiet (22-35 cm), a także pamięć (4×30 pomiarów. Również u tego producenta, znajdą się funkcje dostępne także u innych marek, do których zalicza się np. podświetloną skalę, która dzięki kolorom wskazuje, czy pomiar jest odpowiedni, czy podwyższony, funkcja dotykowego panelu (np. model BM 58), opatentowany wskaźnik spoczynku (np. model BM 85) lub funkcja mowy z regulowaną głośnością i kilkoma dostępnymi językami (np. BM 49). Wśród modeli marki Beurer, czego nie ma np. w marce Omron, jest dostępny ciśnieniomierz z funkcją EKG (BM 95).
Kliknij tutaj, aby kupić:
Nie znaleziono produktów, których szukasz.